Veri (Data) Kurtarma

Sabit diskinizde (Hard disc) kimi zaman fiziki hatalardan meydana gelen bozulmalar (Elektrik kesintisi, imalattan kaynaklı hatalar gibi, düşürme ya da sıvı teması gibi nedenlerden dolayı bozulmalar) kimi zamanda kullanıcı hatalarından dolayı (Yanlışlıkla diskin formatlanması ya da verilerin silinmesi gibi) veri kaybı oluşabilir. Bu hatalar sabit diskinizi kullanılamaz hale getirebilir fakat bu durum içerisinde bulunan verileri (Data) kaybettiğiniz anlamına gelmez.

Bu durum karşısında öncelikle sabit diskinizle daha fazla işlem yapmadan bilgisayarınızı kapatın. Diski kullanmaya çalışmak ya da bilinçsizce veri kurtarma işlemi yapmak mevcut verilerinizde daha fazla hasar meydana gelmesine ve verilerin kurtarılamaz hale gelmesine sebep olabilir. Veri kurtarma konusundaki uzman personelimizden destek alarak, eski verilerinize tekrardan ulaşabilirsiniz.

Veri kurtarma işlemi çoğunlukla başarı gösteren bir işlem olsa da uzmanlarımızın tavsiyesi; verilerinizin kaskosu olarak her zaman yedekleme konusunda özenli olunuz.